خصوصی قانون اشتغال بیکاری اخبار اجتماعی

خصوصی: قانون اشتغال بیکاری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی نفوذِ پسماند پالایشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران به محصولات کشاورزی/ خطر انفجار

نشتِ نفت از پالایشگاه نفت شهید تندگویان پایتخت کشور عزیزمان ایران به زمین‌های اطراف پالایشگاه از سوی شرکت محیط زیست تایید شده است و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان

نفوذِ پسماند پالایشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران به محصولات کشاورزی/ خطر انفجار

عضو شورای شهر تهران: نفوذِ پسماند پالایشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران به محصولات کشاورزی/خطر انفجار انبارهای دپوشده گاز

عبارات مهم : ایران

نشتِ نفت از پالایشگاه نفت شهید تندگویان پایتخت کشور عزیزمان ایران به زمین های اطراف پالایشگاه از سوی شرکت محیط زیست تایید شده است و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرده سلامت شهروندان این منطقه و مردمی که در مجاورت پالایشگاه زندگی می کنند، شوخی بردار نیست.

عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به پرسشها زیست محیطی شهرستان ری گفت: خطر نفوذ پسماند پالایشگاه نفت شهید تندگویان به محصولات کشاورزی منطقه وجود دارد.

به گزارش ایلنا، نشتِ نفت از پالایشگاه نفت شهید تندگویان پایتخت کشور عزیزمان ایران به زمین های اطراف پالایشگاه از سوی شرکت محیط زیست تایید شده است و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرده سلامت شهروندان این منطقه و مردمی که در مجاورت پالایشگاه زندگی می کنند، شوخی بردار نیست و از طریق دستگاه قضا مساله را پیگیری خواهد کرد.

نفوذِ پسماند پالایشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران به محصولات کشاورزی/ خطر انفجار

پالایشگاه نفت شهید تندگویان سالیان سال است که مردم منطقه را زحمت می دهد

حسن خلیل آبادی (عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و مدیر شورای شهرستان ری) با اشاره نشت نفت خام از پالایشگاه نفت شهید تندگویان پایتخت کشور عزیزمان ایران به داخل زمین و آلوده کردن آب های زیرزمینی در محدوده شهرستان ری گفت: پالایشگاه نفت شهید تندگویان سالیان سال است که مردم این منطقه را زحمت می دهد و نشت نفت، فاضلاب و پسماند پالایشگاه، مدتهاست که به زمین های اطراف آسیب جدی رسانده است.

نشتِ نفت از پالایشگاه نفت شهید تندگویان پایتخت کشور عزیزمان ایران به زمین‌های اطراف پالایشگاه از سوی شرکت محیط زیست تایید شده است و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان

خطر انفجار زیاد از نشت نفت است

وی ادامه داد: مسئولان پالایشگاه حتی مجبور شدند روستای (اسماعیل آباد) را خریداری کرده و به طور کامل تخلیه کنند. با این وجود این مسئله کماکان ادامه داشته و منطقه به شدت با آن درگیر هست. از همه بدتر انبارهای دپو شده است ی گاز است که خطر انفجار دارد. درواقع خطر انفجار آنها زیاد از خطر نشت نفت هست. اطراف پالایشگاه نیز به شدت محیط پرمخاطره ای دارد.

خلیل آبادی در پاسخ به این پرسش که ساکنان اطراف پالایشگاه چگونه در این شرایط زندگی می کنند، افزود: ساکنان اطراف پالایشگاه، آبِ شهری را از پایتخت کشور عزیزمان ایران دریافت می کنند، ولی کشاورزی ارزش به طور کامل از بین رفته هست. آلودگی های ناشی از پالایشگاه نفت آسیب جدی به این زمین های زراعی وارد کرده است.

استفاده از آب آلوده جهت شستشو

نفوذِ پسماند پالایشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران به محصولات کشاورزی/ خطر انفجار

عضو شورای شهر در پاسخ به این پرسش که آیا درخصوص آثار نامطلوب آلودگی های ناشی از پالایشگاه تندگویان، در سلامت مردم و ساکنین تحقیقاتی شده است است یا خیر؟ گفت: تحقیقاتی در این خصوص صورت گرفته هست، نشتِ نفت به آ ب های زیرزمینی، موجب آلودگی محصولات کشاورزی شده است چراکه محصولات کشاورزی از طریق آب چاه آبیاری می شوند. همچنین از این آب جهت شستشو استفاده می کنند و تاثیرات نامطلوبی روی سلامت آنها می گذارد.

خلیل ابادی با بیان اینکه آلودگی های ناشی از نشت نفت، پسماند و فاضلاب پالایشگاه، سال های سال است که این منطقه را آزار می دهد، در انتها خاطرنشان کرد: پالایشگاه ادعا می کند که تلاش خود را جهت جلوگیری از نشت نفت کرده هست، ولی تلاش ارزش واقعی نیست.

واژه های کلیدی: ایران | انفجار | شورای شهر | شورای شهر تهران | محصولات کشاورزی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs